MOME ZERO
A MOME Zero kiterjed a campuson kívül megvalósuló klímavédelmi projektekben való aktív szerepvállalásra, a fenntartható működést támogató kutatás-fejlesztési projektek elindítására és ahhoz kapcsolódó pályázati tevékenységre is.
2022-től teljes tevékenységét a fenntarthatóság elveivel összhangban szervezi a MOME, hogy működését 2030-ra száz százalékban nettó karbonsemlegessé tegye. A zöld átállás az egyetem működésének minden területét érinti a hatékonyabb energiafogyasztástól a hulladék csökkentésén át a papírmentes adminisztráció bevezetéséig.
Tegyünk együtt
MOME Erdő
A MOME feladata világos: az előttünk álló években csökkentenünk kell az energiafogyasztásunkat, növelnünk kell a megújuló energiaforrások arányát a működésünkben, meg kell szüntetnünk többek között a papír- és élelmiszerpazarlást is. Pontosan tudjuk, ha mindent jól csinálunk, a MOME károsanyag kibocsátásának egy része akkor is velünk marad. Ezért:
1.lépés
Az egyetem az országban egyedülálló, saját erdőtelepítő akciót indít: összefogásban három meghatározó hazai nemzeti parkkal félszáz hektáron hozunk létre új erdőket, amelyek a jövőben lehetővé teszik a MOME károsanyag kibocsátásának semlegesítését.
2.lépés
A MOME közössége az erdők telepítését és gondozását erdészmérnökökkel, és természetvédelmi szakemberekkel együttműködve végzi. Az egyetemi polgárok a terepen sajátítják el a 21. században elengedhetetlen ökológiai tudatosság alapjait.
3.lépés
A MOME Zero program részeként az egyetemi oktatásban szerezhetnek kézzelfogható ismereteket hallgatóink arról, hogy miként hat egymásra természet és ember, milyen elvek mentén érdemes a fenntartható tervezésről gondolkodni.