Jobb vezetők, jobb világ: díjazták a MOME vezérigazgatóját

Harmadik alkalommal adták át a „Jobb vezetők, jobb világ” díjat, amelyet 2024-ben Matheidesz Réka, a MOME vezérigazgatója vehetett át. A díjjal idén is azokat a vezetőket ismerték el, akik nemcsak egy igazságosabb, egymásra jobban figyelő társadalomban hisznek, hanem vezetőként tesznek is ezért.

„Nagyon fontos nekem ez a díj, mert elismeri azt a hitvallást, amely az eddigi szakmai pályámon végigvezetett: összekapcsolni az üzleti, társadalmi és művészeti szempontokat, mert csak így lehet izgalmas és korszerű válaszokat adni a legfontosabb kihívásokra” – fogalmazta meg Matheidesz Réka annak kapcsán, hogy mit jelent számára a díj. 

 

Egyre több az olyan sikeres felső vezető, aki amellett, hogy kiemelkedően ellátja munkahelyi pozícióját (a vállalati CSR-programokon túl) személyesen is tesz azért, hogy mikro- vagy makrokörnyezetében hatást gyakoroljon. Ennek a társadalmi felelősségvállalásnak számtalan formájával találkoztak a zsűritagok az idei pályázatok olvasásakor. 

 

A harmadik alkalommal átadott „Jobb vezetők, jobb világ!” díj jelöltjei között volt, aki a határon túli magyarok érvényesülését támogatja, vagy éppen hazai designerek számára nyújt kommunikációs, tudásmegosztó platformot, olyan is akad, aki ruhák újrahasznosításával gyűjt adományt különböző alapítványok számára. Vannak, akik kifejezetten a helyi értékekre, kisközösségi fejlesztésre fókuszálnak, a nők esélyegyenlőségének a javításával foglalkoznak, esetleg hátrányos helyzetű fiatalokat mentorálnak. 

A zsűri tagjai L.Ritók Nóra, az Igazgyöngy Alapítvány alapítója, Balatoni József bestselleríró, az Ökoanyu néven ismert Nagy Réka, Storcz Botond olimpiai bajnok, valamint Bereczki Enikő generációs szakértő voltak. 

 

A 2024. szeptember 26-án, az Anantara New York Palace Budapestben tartott díjátadón Matheidesz Réka mellett dr. Bauer Dávid (Mol-csoport, Internal Audit, Organization Design & Corporate Governance) kapta meg a díjat. 

More news

A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) erdőtelepítő programjának keretében ezúttal – a Duna-Dráva Nemzeti Park szakembereivel összefogva – Vízvár területén telepítenek erdőt az egyetem hallgatói és dolgozói. A november 14–16-ra meghirdetett akciót a hét elején a témához kapcsolódó szakmai programok előzik meg az egyetem budapesti campusán. A MOME Zero program keretében november 12-én délután a biomimézis témájával foglalkozó tel-avivi kutató, Yael Helfman-Cohen tart előadást, 13-án pedig Gálhidy László biológus, a WWF Magyarország Erdő programjának vezetője érkezik a MOME-ra.

A varázslatos Zoom alkotója, a sajtótörténet, a magazinok hőskorának meghatározó alakja, a The New Yorker, a Rolling Stone, a New York és a Playboy révén ismertté vált Bányai István grafikus idén lenne hetvenöt éves. Az alkotó alma matere, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem november végén a grafikus életművéből mutat be válogatást, kiállítással tiszteleg a művész előtt, amelyen kortárs nézőpontból mutatja be munkásságát végre itthon is.

Egy tárgy, amiből erőt meríthet tulajdonosa... – így jellemezte a Highlights of Hungary új díjtárgyát Szalai Bálint designer, aki Király Adrienn-nel, ugyancsak formatervező alkotótársával közösen tervezte meg az idén második évtizedébe lépő esemény új díjtárgyát. 2024 díjazottjai már ezt a díjat vehették át, a Kreatív különdíját pedig Temesi Apol, a MOME adjunktusa, a Your Nature kollekció megalkotója kapta. Mindhárman a MOME-alumni tagjai, aktív kapcsolatban alma materükkel.
Member of the European
Network of
Innovative
Higher Education Institutions
9 Zugligeti St,
Budapest, 1121