Zöld út a MOME-ra: GreenGo- és MOL Bubi-bérletek

Dátum: 2024.09.25
A fenntarthatóság és a környezetvédelem iránti elkötelezettségének újabb bizonyítékaként, valamint a FISU Healthy Campus program részeként a GreenGo- és a MOL Bubi-együttműködés keretében a MOME új, zöld közlekedési lehetőségeket biztosít minden hallgató, oktató és dolgozó számára, zöld közlekedésre ösztönözve az egyetem közösségét a Zugligeti úti Campus vonzatában is.

A kezdeményezés célja, hogy a MOME polgárai egyszerűen vehessék igénybe a tömegközlekedés mellett a fenntartható közlekedési alternatívákat. Az együttműködés keretében kedvezményes tarifát használva a belvárostól távolabb eső Campusra közösségi kerékpárral vagy az elektromosautóval is érkezhetnek. Mindezzel az egyetem polgárai más intézményeknek is jó példát mutathatnak, emellett gondatlanabb mobilitást is élvezhetnek. 

A GreenGo autómegosztó elektromos járművei alacsony károsanyag-kibocsátásukkal jelentősen hozzájárulnak a fővárosi légszennyezettség csökkentéséhez. A MOL Bubi kerékpárjai pedig nemcsak a fenntartható jövőt szolgálják, hanem népszerűsítik az aktív, sportos életmódot és az egészségtudatosságot az egyetemi közösség életében, összhangban a FISU Healthy Campus célkitűzéseivel. Mindkét lehetőség egyúttal a városi infrastruktúra optimális kihasználását is elősegíti: csökkentik a forgalmi torlódásokat, és a közlekedési hálózat gördülékenyebb működéséhez vezetnek. 

A MOME ezzel a lépéssel nemcsak a fenntarthatóságot, de polgárai közérzetét és elégedettségét is javítani kívánja, költséghatékony és kényelmes megoldást nyújtva a napi közlekedéshez. 

További hírek

Hogyan lehet a hagyományos népművészeti formakincset, az ehhez szorosan kötődő, archaikus kézműves technikákat és anyagokat újraértelmezni a kortárs design szemléletével? Erre a kérdésre ad különböző válaszokat az idén tízéves Future Traditions program, amely mára a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) Divat- és textiltervezés mesterszak képzésének meghatározó tartalmi elemévé vált. 2024-ben a program a Magyar–Török Kulturális Évad keretében zajlott, egy féléven át az isztambuli Marmara Egyetemmel dolgoztak együtt a MOME hallgatói, az itt született eredményeket pedig az isztambuli Magyar Kulturális Központban nyílt kiállításon mutatják be.

Ismét indul a CheckINN Revitalizátor ötletverseny, amelynek célja az elhagyatott vagy funkciójukat vesztett területek és épületek turisztikai célú újrahasznosítására vonatkozó ötletek díjazása.

A technológia, a művészet és az elméleti kutatás határterületeit vizsgálja az Immersive Beats: 360-degree music video joint hackathon, amelyet a MOME Média design szak és a koreai Chung-Ang University közösen szervez. A hatnapos eseményen magyar és dél-koreai hallgatók AI-eszközöket is felhasználva egyesítik a zenét, a mesterséges intelligenciát és az immerzív filmes technológiákat, hogy egyedi 360 fokos víziókat komponálva videóklipeket hozzanak létre. A projekt nemcsak kreatív kísérlet, de egy hosszú távú nemzetközi kapcsolat fontos állomása is.