Világszerte elismert kulturális diplomata csatlakozik a MOME Alapítvány kuratóriumához

Date:
A Moholy-Nagy Művészeti Egyetemért Alapítvány vezető testületébe választotta Bogyay Katalint, az UNESCO közgyűlésének volt elnökét, a Művészeti és Tudományos Világakadémia tagját.

A döntés előzménye, hogy Fülöp József, az egyetem korábbi rektora – alkotói szabadságának megkezdésével – lemondott az alapítvány vezető testületében betöltött tagságáról. Az alapítvány a megüresedett kurátori helyre — egyhangú döntéssel — Bogyay Katalint, a kivételes szakmai karriert és egyedülálló nemzetközi kapcsolatrendszert magáénak tudó kulturális diplomatát választotta meg. 

 

Bogyay Katalin az UNESCO parlamenti közgyűlésének és az ENSZ szociális, humanitárius és kulturális bizottságának korábbi elnöke, aki Párizsban Magyarország UNESCO-nagyköveteként, majd New York-ban állandó ENSZ-képviselőjeként szolgált. A londoni Magyar Kulturális Intézet alapító-igazgatójaként ő kezdeményezte és vezényelte le a “Magic Magyars” évadot, a magyar kultúrát bemutató mindeddig legsikeresebb külföldi rendezvénysorozatot. 

 

“Megtiszteltetés részt vennem abban a párbeszédben, amely Moholy-Nagy László szellemében a fiatalok fejlődését, a tehetség felszabadítását célozza. Számomra nincs nemesebb feladat, mint kultúránk őrzése és tovább gondolása, valamint hazánk művészeti gondolkodásának összekötése a világgal” - hangsúlyozta a kinevezés kapcsán Bogyay Katalin. 

 

“Bogyay Katalin személyével alapítványunk, ezzel a MOME közössége rendkívüli erőforrással gazdagodik. A fenntartói testületben már jelen lévő akadémiai és üzleti kompetenciák diplomáciai tudással, szerteágazó nemzetközi kapcsolatokkal egészülnek ki. Nem utolsó sorban, Katalin érkezésével csapatunk színesebbé és reprezentatívabbá válik” - fogalmazott Böszörményi-Nagy Gergely, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemért Alapítvány elnöke. 

 

A Moholy-Nagy Művészeti Egyetemért Alapítvány új kurátora a Művészeti és Tudományos Világakadémia, valamint a brit királyi művészeti társaság tagja, a Magyar Diplomáciai Akadémia tanára, a berlini Kulturális Diplomáciai Intézet és a New York-i Columbia Egyetem rendszeres, meghívott előadója, a Women4Diplomacy mozgalom alapítója és a Magyar Köztársasági Érdemrend Középkeresztjének birtokosa. 

More news

A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) erdőtelepítő programjának keretében ezúttal – a Duna-Dráva Nemzeti Park szakembereivel összefogva – Vízvár területén telepítenek erdőt az egyetem hallgatói és dolgozói. A november 14–16-ra meghirdetett akciót a hét elején a témához kapcsolódó szakmai programok előzik meg az egyetem budapesti campusán. A MOME Zero program keretében november 12-én délután a biomimézis témájával foglalkozó tel-avivi kutató, Yael Helfman-Cohen tart előadást, 13-án pedig Gálhidy László biológus, a WWF Magyarország Erdő programjának vezetője érkezik a MOME-ra.

A varázslatos Zoom alkotója, a sajtótörténet, a magazinok hőskorának meghatározó alakja, a The New Yorker, a Rolling Stone, a New York és a Playboy révén ismertté vált Bányai István grafikus idén lenne hetvenöt éves. Az alkotó alma matere, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem november végén a grafikus életművéből mutat be válogatást, kiállítással tiszteleg a művész előtt, amelyen kortárs nézőpontból mutatja be munkásságát végre itthon is.

Egy tárgy, amiből erőt meríthet tulajdonosa... – így jellemezte a Highlights of Hungary új díjtárgyát Szalai Bálint designer, aki Király Adrienn-nel, ugyancsak formatervező alkotótársával közösen tervezte meg az idén második évtizedébe lépő esemény új díjtárgyát. 2024 díjazottjai már ezt a díjat vehették át, a Kreatív különdíját pedig Temesi Apol, a MOME adjunktusa, a Your Nature kollekció megalkotója kapta. Mindhárman a MOME-alumni tagjai, aktív kapcsolatban alma materükkel.
Member of the European
Network of
Innovative
Higher Education Institutions
9 Zugligeti St,
Budapest, 1121