Újraélesztő játék élményt terveztek a MOME Service Design hallgatói

Date:
Négy napos intenzív workshoppal indult a MOME Service Design szakirányú továbbképzés második féléve. A workshop szakmai partnerei Dóczi-Nagy Katalin és Antonia Fedlmeier voltak, a Laerdel Medical norvégiai központjának vezető service designerei, akik egy aktuálisan futó éles projekt fejlesztésébe vonták be a hallgatókat.

A sprint workshop központjában az CPR magyaru,l a szív‑tüdő újraélesztés állt. Ez az a sürgősségi eljárás, amit a szív leállásakor kell végezni. A feladat az volt, hogy a hallgatók  egy CPR játék élményt tervezzenek tömegrendezvényekre, amelyben a kihívás az volt, hogy hogyan lehet elérni, hogy a látogatók közül minél többen megtanulják jó technikával alkalmazni a CPR alapjait, és a helyszín elhagyása után merjék alkalmazni azt.  

A komplex feladat több részből állt: egyrészről meg kellett tervezni azt, hogy  a játék helyszíne hogyan tud az oktatást végző önkéntesek számára a legjobban funkcionálni, másrészről, hogy olyan élményt adjon a látogatóknak, amely annyira emlékezetes, tanulságos és élvezetes, hogy szívesen részt vesznek az aktivitásokon. Ráadásul ezt olyan rendezvények keretében kellett elképzelniük, ahol az emberek általában csoportosan érkeznek, és rövid, de izgalmas élményekre vágynak. 

A 14 hallgató gyors prototípusok építésével és az ötletek azonnali tesztelésével tudta négy nap alatt a legmegfelelőbb helyszínt és folyamatot kialakítani. Ezekhez egészen egyszerű anyagokat és eszközöket használtak: megtanulták azt, hogy a terek modellezhetőek kartondobozból, használhatóak a környezetünkben lévő tárgyak és a digitális felületek kipróbálására is van egyszerű megoldás.  Az ötletek korai prototipizálása, tesztelése és iterációja az egyik alapelve a service design módszertanának. Ennek fontosságát most élesben, a Laerdal Medical profi szakembereinek vezetésével tudták kipróbálni. 

 A Laerdel Medical világelső az egészségügyi oktatás és az újraélesztési képzés területén. Célja, hogy immerzív technológiák és adatközpontú meglátások alkalmazásával segítse az egészségügyi ellátás minőségét, illetve képezze tovább az egészségügyi dolgozókat az újraélesztés területén.

More news

A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) erdőtelepítő programjának keretében ezúttal – a Duna-Dráva Nemzeti Park szakembereivel összefogva – Vízvár területén telepítenek erdőt az egyetem hallgatói és dolgozói. A november 14–16-ra meghirdetett akciót a hét elején a témához kapcsolódó szakmai programok előzik meg az egyetem budapesti campusán. A MOME Zero program keretében november 12-én délután a biomimézis témájával foglalkozó tel-avivi kutató, Yael Helfman-Cohen tart előadást, 13-án pedig Gálhidy László biológus, a WWF Magyarország Erdő programjának vezetője érkezik a MOME-ra.

A varázslatos Zoom alkotója, a sajtótörténet, a magazinok hőskorának meghatározó alakja, a The New Yorker, a Rolling Stone, a New York és a Playboy révén ismertté vált Bányai István grafikus idén lenne hetvenöt éves. Az alkotó alma matere, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem november végén a grafikus életművéből mutat be válogatást, kiállítással tiszteleg a művész előtt, amelyen kortárs nézőpontból mutatja be munkásságát végre itthon is.

Egy tárgy, amiből erőt meríthet tulajdonosa... – így jellemezte a Highlights of Hungary új díjtárgyát Szalai Bálint designer, aki Király Adrienn-nel, ugyancsak formatervező alkotótársával közösen tervezte meg az idén második évtizedébe lépő esemény új díjtárgyát. 2024 díjazottjai már ezt a díjat vehették át, a Kreatív különdíját pedig Temesi Apol, a MOME adjunktusa, a Your Nature kollekció megalkotója kapta. Mindhárman a MOME-alumni tagjai, aktív kapcsolatban alma materükkel.
Member of the European
Network of
Innovative
Higher Education Institutions
9 Zugligeti St,
Budapest, 1121