MOME Fotográfia szakos siker a pozsonyi OFF Biennale-n

Dátum: 2023.11.27
A pozsonyi Kunsthalle Bratislava-ban rendezték meg az idei OFF Biennale Bratislava-t november 3-17. között. A MOME-t a biennálén két Fotográfia szakon végzős hallgató, Czeglédi Mátyás és Koroknai Patrícia képviselték.

Me and my conscious self című kiállításukkal mutatkoztak be a pozsonyi OFF Biennale Bratislava Academy szekciójában Czeglédi Mátyás és Koroknai Patrícia. A kiállítás kurátorai Gellér Judit és Kudász Gábor Árion voltak.

A két hallgató munkái azt firtatják, hogyan nézünk magunkra, és hogyan mutatkozunk be a világ szeme előtt. Megvizsgálják azt a szűk teret, amely a kívánatos vágy és a fizikai, társadalmi és politikai test elutasításának lehetősége között húzódik. Koroknai sorozata a depresszióval foglalkozik, ami egy intenzív pszichológiai állapot és gyakori mentális zavar, amely milliókat érint világszerte. Czeglédi sorozata felfedi a barátság és a közös alkotás kapcsolatait, azokat a pillanatokat keresve, amikor a szórakozás és a kreatív munka észrevétlenül egymásba csúsznak. Kísérleteik felhívják a figyelmet arra, hogy a technológiával hajtott jövőnkben az emberi kapcsolatok lehet, hogy még fontosabbak, mint azt korábban gondoltuk.

A Biennalen Czeglédi Mátyás Énidő című sorozata döntőbe is jutott, a második díjat nyerte el. 

További hírek

Hogyan lehet a hagyományos népművészeti formakincset, az ehhez szorosan kötődő, archaikus kézműves technikákat és anyagokat újraértelmezni a kortárs design szemléletével? Erre a kérdésre ad különböző válaszokat az idén tízéves Future Traditions program, amely mára a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) Divat- és textiltervezés mesterszak képzésének meghatározó tartalmi elemévé vált. 2024-ben a program a Magyar–Török Kulturális Évad keretében zajlott, egy féléven át az isztambuli Marmara Egyetemmel dolgoztak együtt a MOME hallgatói, az itt született eredményeket pedig az isztambuli Magyar Kulturális Központban nyílt kiállításon mutatják be.

Ismét indul a CheckINN Revitalizátor ötletverseny, amelynek célja az elhagyatott vagy funkciójukat vesztett területek és épületek turisztikai célú újrahasznosítására vonatkozó ötletek díjazása.

A technológia, a művészet és az elméleti kutatás határterületeit vizsgálja az Immersive Beats: 360-degree music video joint hackathon, amelyet a MOME Média design szak és a koreai Chung-Ang University közösen szervez. A hatnapos eseményen magyar és dél-koreai hallgatók AI-eszközöket is felhasználva egyesítik a zenét, a mesterséges intelligenciát és az immerzív filmes technológiákat, hogy egyedi 360 fokos víziókat komponálva videóklipeket hozzanak létre. A projekt nemcsak kreatív kísérlet, de egy hosszú távú nemzetközi kapcsolat fontos állomása is.