MOME-diplomaprojektek a Global Creative Graduate Showcase 2024 shortlistjén

Dátum: 2024.10.01
Az Arts Thread, a feltörekvő tervezők és művészek vezető digitális platformja ötödik alkalommal rendezi meg a Global Creative Graduate Showcase-t, amely a világ bármely pontján művészeti vagy design szakon végzett hallgatók legizgalmasabb diplomaprojektjeit listázza. Idén több mint ötezer hallgató töltötte fel a diplomamunkáját, amelyek közül az Arts Thread független szakértői zsűrije választotta ki a szűkített listát. Erre szavazhat most a közönség. A 2024-es shortlistre tizenegy frissen végzett MOME hallgató is felkerült!

A „product/architecture/interiors” kategóriában szerepel: Teket Ádám Urban Oasis 2030, Szokalopulosz Zoé Forevernest Kid’s Bed, Gulya Nóra Sustanics Effects, valamint Lukovics Flóra I’ll Eat It When I See It projektje. A „fine art / photography / craft / jewelry” kategóriában kiválasztották Gyeviki Hajnal Data Driven Ceramics – Sensitisation on the Ecology of Lake Balaton, Tóth Hunor Between the Church and the Abyss, Koroknai Patrícia Limbus, Tóth Lala My Diploma Collection és Nagy Fanni Someday című munkáját, a „fashion/accessories/textiles” kategóriában pedig Frankó Nóra Moiré Bags és Pitenyák Boglárka +–x kollekcióját. 

Itt szavazhatsz a projektekre: https://www.artsthread.com/events/globalcreativegraduateshowcase 

 

További hírek

Hogyan lehet a hagyományos népművészeti formakincset, az ehhez szorosan kötődő, archaikus kézműves technikákat és anyagokat újraértelmezni a kortárs design szemléletével? Erre a kérdésre ad különböző válaszokat az idén tízéves Future Traditions program, amely mára a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) Divat- és textiltervezés mesterszak képzésének meghatározó tartalmi elemévé vált. 2024-ben a program a Magyar–Török Kulturális Évad keretében zajlott, egy féléven át az isztambuli Marmara Egyetemmel dolgoztak együtt a MOME hallgatói, az itt született eredményeket pedig az isztambuli Magyar Kulturális Központban nyílt kiállításon mutatják be.

Ismét indul a CheckINN Revitalizátor ötletverseny, amelynek célja az elhagyatott vagy funkciójukat vesztett területek és épületek turisztikai célú újrahasznosítására vonatkozó ötletek díjazása.

A technológia, a művészet és az elméleti kutatás határterületeit vizsgálja az Immersive Beats: 360-degree music video joint hackathon, amelyet a MOME Média design szak és a koreai Chung-Ang University közösen szervez. A hatnapos eseményen magyar és dél-koreai hallgatók AI-eszközöket is felhasználva egyesítik a zenét, a mesterséges intelligenciát és az immerzív filmes technológiákat, hogy egyedi 360 fokos víziókat komponálva videóklipeket hozzanak létre. A projekt nemcsak kreatív kísérlet, de egy hosszú távú nemzetközi kapcsolat fontos állomása is.