MOME Balance: Egyedülálló program az életmódváltásért

Dátum: 2025.03.07
A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) a FISU Healthy Campus program részeként 2024-ben elindította a MOME Balance programot, amely Magyarországon egyedülálló módon támogatja a tudatos életmódváltást. A kezdeményezés célja az egészségmegőrzés, a stressz és a kiégés megelőzése egy komplex, integrált rendszer segítségével, ahol a mozgás, a megfelelő táplálkozás és az életmódtanácsadás találkozik.

A nyolchetes program személyre szabott konzultációkat, táplálkozási- és mozgásprogramokat, valamint szakmai előadásokat kínált. A résztvevők olyan témákban mélyülhettek el, mint az alapvető életmódváltás, alvás és regeneráció, a mozgás fenntartható beépítése, a civilizációs ártalmak csökkentése és a mentális jóllét. Az előadások az egyetem teljes közössége számára nyitottak voltak, lehetőséget adva arra, hogy a hallgatók és dolgozók átfogó képet kapjanak saját hosszú távú egészségmegőrzésükről. 

A program interaktív részében, amely októbertől decemberig tartott, tizenhárom munkavállaló vett részt. A résztvevők életmódtanácsadóval dolgoztak, táplálkozási naplót vezettek, és egyéni konzultációs lehetőséget kaptak a mozgás, a mentális egészség, a stresszkezelés és a táplálkozás területén. 

A program egyik kiemelt együttműködő partnere, a Technogym legújabb fejlesztésével, a Checkup 9000-rel támogatta a résztvevők átfogó állapotfelmérését. Ez a komplex eszköz egyszerre képes mérni a testösszetételt, egyensúlyt és mobilitást, valamint alkalmas kognitív és erőtesztek elvégzésére. Az integrált szoftver és applikáció segítségével a MOME Balance programban résztvevő felhasználók nyomon követhették eredményeiket és fejlődésüket, hiszen az így nyert adatok alapján személyre szabott edzésterveket kaptak, amelyeket a MOME Campuson található edzőterem gépein hajthattak végre. 

A program másik fő szakmai partnere a BioTech USA, amely a táplálékkiegészítőkön túl személyre szabott szakmai tanácsadással és oktatással is hozzájárult a kezdeményezés sikeréhez.  

A MOME Balance program 2025-ben folytatódik, tovább bővülve további szakmai előadásokkal, egyéni tanácsadásokkal és tudományos-kutatási partnerekkel, hogy a mozgás, táplálkozás és életmódtanácsadás integrált szemléletén keresztül segítse a hosszú távú egészségmegőrzést és a fenntartható életmódváltást. 

További hírek

Hogyan lehet a hagyományos népművészeti formakincset, az ehhez szorosan kötődő, archaikus kézműves technikákat és anyagokat újraértelmezni a kortárs design szemléletével? Erre a kérdésre ad különböző válaszokat az idén tízéves Future Traditions program, amely mára a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) Divat- és textiltervezés mesterszak képzésének meghatározó tartalmi elemévé vált. 2024-ben a program a Magyar–Török Kulturális Évad keretében zajlott, egy féléven át az isztambuli Marmara Egyetemmel dolgoztak együtt a MOME hallgatói, az itt született eredményeket pedig az isztambuli Magyar Kulturális Központban nyílt kiállításon mutatják be.

Ismét indul a CheckINN Revitalizátor ötletverseny, amelynek célja az elhagyatott vagy funkciójukat vesztett területek és épületek turisztikai célú újrahasznosítására vonatkozó ötletek díjazása.

A technológia, a művészet és az elméleti kutatás határterületeit vizsgálja az Immersive Beats: 360-degree music video joint hackathon, amelyet a MOME Média design szak és a koreai Chung-Ang University közösen szervez. A hatnapos eseményen magyar és dél-koreai hallgatók AI-eszközöket is felhasználva egyesítik a zenét, a mesterséges intelligenciát és az immerzív filmes technológiákat, hogy egyedi 360 fokos víziókat komponálva videóklipeket hozzanak létre. A projekt nemcsak kreatív kísérlet, de egy hosszú távú nemzetközi kapcsolat fontos állomása is.