
Az első sikeres Tiéd a holnap ösztöndíjas a MOME Tárgyalkotás szakán tanulhat tovább
Dátum: 2024.08.01
A Képző- és Iparművészeti Szakgimnázium kerámia szakán végzett Aruwa Írisz szeptembertől a MOME Tárgyalkotás szakán tanulhat tovább. Ő a Tiéd a holnap – A jövő kreatív tehetségeiért ösztöndíjprogram első sikeres felvitelizője, aki korábban is jelentkezett az egyetem Animáció szakára, akkor sikertelenül. A program most lehetővé tette számára, hogy megtalálja azt az irányt, amelyben ő is eredményes lehet.
Az ösztöndíjprogram támogatta abban, hogy újra higgyen benne: sikerülhet neki, a bizottságnak, a mentoroknak pedig nagy szerepük volt abban, hogy ráébredjen, az animáció tévút, és ők voltak azok, akik visszaterelték a kerámia felé. Minden bizonnyal jól fogja érezni magát a Zugligeti úti Campuson, hiszen kiváló közösségi ember, energikus, vidám, empatikus és segítőkész fiatal, akire mindig lehet számítani.
Mint ismeretes, a Tiéd a holnap – A jövő kreatív tehetségeiért ösztöndíjprogram küldetése, hogy hátrányos helyzetű diákok és családjuk számára hozza közelebb a kreatív alkotói életpálya lehetőségét, szakmai és mentális felkészítéssel juttatva el a fiatalokat a sikeres felvételi kapujába.
További hírek
Hogyan lehet a hagyományos népművészeti formakincset, az ehhez szorosan kötődő, archaikus kézműves technikákat és anyagokat újraértelmezni a kortárs design szemléletével? Erre a kérdésre ad különböző válaszokat az idén tízéves Future Traditions program, amely mára a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) Divat- és textiltervezés mesterszak képzésének meghatározó tartalmi elemévé vált. 2024-ben a program a Magyar–Török Kulturális Évad keretében zajlott, egy féléven át az isztambuli Marmara Egyetemmel dolgoztak együtt a MOME hallgatói, az itt született eredményeket pedig az isztambuli Magyar Kulturális Központban nyílt kiállításon mutatják be.
Ismét indul a CheckINN Revitalizátor ötletverseny, amelynek célja az elhagyatott vagy funkciójukat vesztett területek és épületek turisztikai célú újrahasznosítására vonatkozó ötletek díjazása.
A technológia, a művészet és az elméleti kutatás határterületeit vizsgálja az Immersive Beats: 360-degree music video joint hackathon, amelyet a MOME Média design szak és a koreai Chung-Ang University közösen szervez. A hatnapos eseményen magyar és dél-koreai hallgatók AI-eszközöket is felhasználva egyesítik a zenét, a mesterséges intelligenciát és az immerzív filmes technológiákat, hogy egyedi 360 fokos víziókat komponálva videóklipeket hozzanak létre. A projekt nemcsak kreatív kísérlet, de egy hosszú távú nemzetközi kapcsolat fontos állomása is.