A MOME közössége is részt vesz az árvízi védekezésben

Dátum: 2024.09.18
Kollégáink, oktatóink, hallgatóink a napokban megmutatták, hogy mire képes a MOME, ha krízishelyzetről van szó. A héten önkéntesként dolgoztak Vácon, és homokzsákok töltésével támogatták az árvízi védekezésben részt vevő hivatalos szervek munkáját a védvonalakon. A készültségben – amely sajnos még jó pár napig fennáll – minden segítő kézre szükség van, a MOME pedig ismét bizonyítja, hogy nemcsak tudásban erős, hanem abban is, hogy azonnal cselekedni tud, amikor szükség van rá.

Az egyetem vezetői, a rektor, a fenntartó és a vezérigazgató, értesülve a drámai árvízhelyzetről, azonnal összefogásra hívták az egyetemi polgárságot. A MOME dolgozóiból és hallgatóiból álló elhivatott önkéntes csapat hamar létrejött: szinte órák alatt több tucat ember jelentkezett segíteni. A napot tegnap is, és ma is Vác Szérűskert városrészében kezdték, ahol a város homokzsáktöltő pontot állított fel, és ahol a védelmi munkák folyamatosan zajlanak. 

„Büszkék vagyunk rá, hogy a MOME polgárai bármikor felelősen és aktívan dolgoznak azért, hogy segítsenek egy nehéz helyzetben” – mondta Koós Pál rektor, hozzátéve, hogy legyen szó árvízről, a háború sújtotta térségből menekülők megsegítéséről vagy erdőtelepítésről, a MOME polgárai tettekkel mutatják meg, hogy számukra milyen fontos érték az összefogás, a szolidaritás és a segítségnyújtás a bajban. 

További hírek

Hogyan lehet a hagyományos népművészeti formakincset, az ehhez szorosan kötődő, archaikus kézműves technikákat és anyagokat újraértelmezni a kortárs design szemléletével? Erre a kérdésre ad különböző válaszokat az idén tízéves Future Traditions program, amely mára a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) Divat- és textiltervezés mesterszak képzésének meghatározó tartalmi elemévé vált. 2024-ben a program a Magyar–Török Kulturális Évad keretében zajlott, egy féléven át az isztambuli Marmara Egyetemmel dolgoztak együtt a MOME hallgatói, az itt született eredményeket pedig az isztambuli Magyar Kulturális Központban nyílt kiállításon mutatják be.

Ismét indul a CheckINN Revitalizátor ötletverseny, amelynek célja az elhagyatott vagy funkciójukat vesztett területek és épületek turisztikai célú újrahasznosítására vonatkozó ötletek díjazása.

A technológia, a művészet és az elméleti kutatás határterületeit vizsgálja az Immersive Beats: 360-degree music video joint hackathon, amelyet a MOME Média design szak és a koreai Chung-Ang University közösen szervez. A hatnapos eseményen magyar és dél-koreai hallgatók AI-eszközöket is felhasználva egyesítik a zenét, a mesterséges intelligenciát és az immerzív filmes technológiákat, hogy egyedi 360 fokos víziókat komponálva videóklipeket hozzanak létre. A projekt nemcsak kreatív kísérlet, de egy hosszú távú nemzetközi kapcsolat fontos állomása is.