2016-ban Bene Tamással megalapította a MOME studioB-t a meglévő kísérleti műhelystúdiók folytatásaként. A stúdió a természet és az ember közötti absztrakt kapcsolatot helyezi előtérbe, és számos helyszíni projektet valósított meg Európa-szerte olyan szervezetekkel és szerveződésekkel együttműködve, mint a LAND, a Kreatív Európa program, a 2023-as Európa Kulturális Fővárosa program, az NKA, a PLACCC és számos önkormányzat.
Biography
Baló Dániel László 2016-ban alapította meg Budapesten saját stúdióját Murum studio néven. Építőművészetet tanult a budapesti Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen és a Lisszaboni Műszaki Egyetemen, majd MAA (cand. arch./építészeti mester) fokozattal diplomázott a Dániai Királyi Akadémián (KADK) Koppenhágában. Saját praxisának megalapítása előtt Dániel tervezett az Atelier Peter Zumthor stúdiónak (CH), csatlakozott a Pritzker-díjas spanyolországi RCR Arquitectes stúdióhoz, és dolgozott Jon Pawson londoni stúdiójának is.
Dániel a TIMBOO (2020), egy erőforrás-fejlesztési és -kezelési szervezet társalapítója, amely a helyi gazdasági rendszerek és közösségi élet fenntartására összpontosít. A kezdeményezés a bambusz termesztésével és feldolgozásával, valamint a bambuszt helyi építőanyagként hasznosító, fenntartható építészeti megoldások tervezésével és létrehozásával kapcsolatos szaktudás fejlesztésén alapul.
Stúdiója 2022-ben elnyerte a BigSEE díjat, 2020-ban pedig a Master of Light díjat a Luther-kápolna belsőépítészeti és világítástervezéséért, amelyet 2019-ben a Budapest Építészeti Nívódíjával is jutalmaztak. A stúdió megvalósult projektjei világszerte megjelentek különböző kiadványokban: FRAME magazin, DETAIL, dezeen, designboom, DOMUS magazin.
Számos alkalommal volt meghívott oktató, vendégkritikus és zsűritag nemzetközi versenyeken és díjazásokon (UIA Great Green Wall verseny, AA Visiting School Budapest, Architecture Masterprize).