Tizedik évfordulóját ünnepelte a Design Week-en a Manage [it] Yourself

Date:
A Design- és művészetmenedzsment szak tizedik éve rendez szakmai kerekasztalokat Manage [it] Yourself címen az alkotók és a menedzserek együttműködéséről, illetve az önmenedzselésről. A Budapest Design Week 2023 programjában Karrierutak címmel tartott, ünnepi alkalmon az elmúlt 10 évben a szakon végzettek alumnik meséltek tapasztalataikról.

Sütöri Laura 2018-ban diplomázott, és Nemes Bettinával közös vállalkozásukat mutatta be, a Balka kollektívát, amely személyre szabott menedzsment szolgáltatásokat nyújt a kreatív és kulturális szféra szereplői számára. 

Molnár Júlia Dóra 2013-ban végzett és a Csendes Dűlő Szőlőbirtoknál szerzett tapasztalatait mutatta be. 

Marosán Borbála a társadalmi vagy környezeti fenntarthatóság témája köré csoportosuló tapasztalatairól mesélt, illetve arról, hogyan kapcsolódott be az Innovációs Központ Social Design kutatócsoportjának tevékenységébe. 
 
Bugár Edina gazdasági tanulmányit követően az elsők között, 2012-ben diplomázott Design- és művészetmenedzsment szakon. Jelenleg a LumoConcept kommunikációján dolgozik, mely mellett saját projektjét, a Brainchild Creative Studiot fejleszti, egy zenei marketing start-up vállalkozást. 

A rövid vetítéseket követően egy kerekasztal beszélgetés folytatódott a különböző területeken szerzett menedzsmenti tapasztalataikról, ahol a résztvevők szabadon is kérdezhettek. Az eseményt a Zichy-birtok támogatta, a tortát pedig a Chill-Time Dessert biztosította számunkra. 

More news

AR-szimpózium, Zenctuary VR+, Waterside Voices – csak néhány azok közül az izgalmas kutatási projektek közül, amelyek számára a MOME Pályázati és Fejlesztési Igazgatóság sokmilliós forrást szerzett az elmúlt évben. Ezek között van a városfejlesztés, a természetvédelem, a kortárs tánc, valamint az egészségügy terén fejlesztett innovatív VR-technológiai kutatás is. A MOME számára kiemelt fontosságú, hogy a 21. század komplex kihívásaira válaszoló projektjei a szűkülő állami támogatások mellett is megvalósuljanak, ezért a pályázati források feltárása és azok hatékony kihasználása stratégiai jelentőségűvé vált.

Miért lehet vonzó a MOME a fiatalok számára? Ezt a kérdést járta körbe a 8. Konnekt Live pályaorientációs fesztiválon a MOME-t képviselve Ruppert Dániel, formatervező, oktató, Svarcz Enikő Animáció szakos hallgató, Parag András Textiltervezés BA szakos hallgató és Sirály Dóra grafikus, MOME-alumna. Többek között arról beszélgettek a 16-20 éves korú közönséggel, hogy miről szól egy adott szak, hogyan lehet bekerülni a MOME-ra, és milyen karrierlehetőségek várhatók az egyetem elvégzése után.

Az új darabokat, amelyek helyet kaptak a hat, MOME-alkotásokat bemutató vitrinben, mától lehet megtekinteni a Nemzeti Múzeum Kupolatermében. A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem jelenlegi és végzett hallgatóinak műveiből válogatott Határvonalakon című kiállítás a nemrég nyílt Ragyogj! – Ékszerek ideje tárlat része; az őskőkortól napjainkig felvonultatott műtárgyak mellett a kortárs ékszertervezés izgalmas és sokrétű világa elevenedik meg az anyagban. A darabok a természet, a tér, a test, az emlékezet és a képzelet tematikái köré csoportosulnak, bemutatva a MOME képzésének egyedi szemléletét.
Member of the European
Network of
Innovative
Higher Education Institutions
9 Zugligeti St,
Budapest, 1121